Gitar Akorlarını Öğren

Gitarda parmak egzersizlerini tamamladıktan sonra akor ve ritm çalışmalarına başlanır. Başlarda herkesi zorlayan bu durumun temel nedenleri arasında dik basmakta zorlanma,parmağın alt tele temas etmesi en çok karşılaşılan sorunlardan olmaktadır.Bu sorunların önüne geçebilmek için öncelikle parmak egzersizlerine tekrar yoğunlaşmak gerekmektedir. Gitar kursu İzmir olarak sizlere bu yazımızda temel pozisyonda basılan birkaç tane akordan bahsetmek istiyoruz.

İzmir gitar kursu ücretsiz deneme derslerine katılmak için randevu alabileceğiniz telefon numarası  ; 0507 95 96 333

mail atmak benim için daha rahat diyorsanız msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atabilirsiniz. Denemeden bilemezsiniz ! Ücretsiz deneme derslerinde mutlaka yerinizi ayırtın.

Gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Gitar Dersi İzmir İle Gitar Akorlarını Öğren

G akoru gitarda nasıl basılır ?

Gitar 1.teli en alt gitarın en üst teli ise 6.tel olmak üzere  G akoru basarken en üst telde 3.perdeye orta parmak,bir alt telde 2.perdeye işaret parmağı ve en alt telde 3.perdeye yüzük parmağı basmaktadır. Çalarken boş teller dahil hepsine vurulur.

D akoru gitarda nasıl basılır ?

Gitarın 3.teli olan sol telinde işaret parmağı 2.perdeye,bir alt telde yüzü parmağı 3.perdeye ve en alt telde ise orta parmak 2.perdeye basılır. Çalarken gitarın re teli olan 4.telinden itibaren tellere vurulur.

C akoru gitarda nasıl basılır ?

Gitarın 5.teli olan la telinde 3.perdeye yüzü parmağı,bir alt telde 2.perdeye orta parmak ve gitarın si teli olan 2.telde birince perdeye işaret parmağı basılır ve çalarken tüm tellere vurulur.