Gitarda Parmak Egzersizinin Önemi

Gitar kursu İzmir olarak sizlere bu yazımız da gitar çalmaya başlayan bir çok kişiye sıkıcı gelen gitar egzersizlerinin neden gerekli olduğu,neden yapılması gerektiği konusunda anlatmaya çalışacağız.

İzmir Gitar Kursu Gitar Parmak Açma Egzersizlerinin Önemi

Gitar Çalmak
Gitar Çalmak

1 ) Parmaklarınızın gitar klavyesine dik basması akorlu parçaları çalmanın yanı sıra gitarda gam çalışmaları yaparken de sizi rahatlatacaktır.

2 ) Sağ ve sol el arasındaki koordinasyonu arttıracaktır. Bunun sonucu olarak daha akıcı ve daha temiz sesler alarak gitar çalmaya başlayacaksınız.

3 ) Gitarda gamlar ve kullanımlarını yaparken parmaklarınız güçlenecek ve o hep hayalini kurduğunuz seri parçaları çalmaya o kadar erken başlayacaksınız.

4 ) Özellikle ileri seviyede gitar çalan kişiler iyi bilirler ki  bir soloyu tüm klavyeye yayarak güzel bir melodi elde etmenin yolu bolca elektro gitar parmak egzersizi çalışmaktır. Kas hafızası geliştikçe hızlanacak,akıcı çalmaya başladıkça gitar çalmaktan daha çok zevk alacaksınız.

5 ) İzmir gitar dersi ile parmak açma egzersizlerinin ayakta gitar çalarken ne kadar işe yaradığını öğreneceksiniz. Oturuş pozisyonunda gitarı tutmak rahat ve kolaydır. Parmaklarınız klavye üzerinde rahat hareket eder ancak ayakta gitar çalmak sanıldığı kadar kolay değildir ve parmaklarınızın klavyeye basma açısı değişir.

Gitar eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..