Online Gitar Dersi

Online Gitar Kursu İzmir’de

Online Gitar Kursu

Yaşam hızlanıyor, dünya dönüşüyor… İşte bu yüzden kendinize yatırım yapmanın tam zamanı!

“Zamanım yok, mekan değişiklikleri beni yoruyor, olduğum yerde saymak değil bulunduğum yerden yol kat etmek istiyorum, kendi cümbüşümü yaratmak istiyorum. Dönüşümü, kendimden başlatacağım.” diyorsan, doğru yerdesin. Kendi ritmini yaratmak isteyenlere özel, Online Gitar Kursu tanıtımına hoş geldin!

Sizlerle Gitar Kursu ve Online Gitar Kursu hakkında biraz konuşmak istiyoruz. “Online Eğitim’de neymiş, nasıl olurmuş? Bi de Online Gitar Kursu? Aman aman!” demeden size bu konuyu biraz açalım.

Nedir Online Eğitim ve Nasıl Uygulanır?

Online Gitar Dersi

Doğumdan başlayarak yaşamımızın sonra anına kadar süren öğrenme serüveni, gün geçtikçe yeni boyutlar kazanıyor ve yeni öğrenme olanakları sunarak yaşam macerasını güzelleştirmeye devam ediyor. Bugün geldiğimiz noktada ise eğitim, fiziki zaman ve mekan algılarının ötesine geçmiş durumda… internete erişimi olan herkesin, dilediği ortamda bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet gibi teknolojik cihazları kullanarak bilgiye erişebildiği bir eğitim sistemi… bir zamanlar hayali bile güçken şimdi yaşadığımız gerçekliğin ta kendisi. Fazlasıyla ilginç değil mi?

Öğrenmenin yaşı, eğitimin sınırı yok! Video, ses, grafik, bilgisayar, çoklu ortam teknolojisi gibi araçların da desteğiyle, uzaktan bağlantıyla bilgiye yakınlaşabiliyoruz. Yalnızca ülke sınırları içerisinde değil, artık dünyanın pek çok bölgesine erişim sağlayarak dilediğimiz konuda bilgi aktarımı sağlayabiliyor, interaktif alanlar yaratarak nitelikli yaşam yatırımları yapıyoruz. İşte bu yüzden Online Eğitimi tercih ediyoruz…

Gitar Kursu vs Online Gitar Kursu

İkisini yarıştırmaya hiç de gerek yok aslında… Online Gitar Kursu İzmir sunduğu etkileşim alanıyla, yüz yüze gerçekleştirilen derslerden farksız. %100 eğlenirken öğrenme, öğrenirken yaşama garantisiyle Gitar Kursu İzmir, eğitmenler ve öğrenciler arasında bir köprü vazifesi gören WhatsApp, Zoom, Skype, MS Teams veya benzeri uygulamalar üzerinden ilerliyor. Ücretsiz demo dersinde yayın kontrolleri sağlanarak, sağlıklı bir iletişimle dersin içeriği ve izlenecek program hakkında bilgilendirme yapılıyor. Öğrencinin ilgisi, konuya yatkınlığı, gitarı yoksa nasıl bir gitar istediği, gitarı varsa en iyi şekilde nasıl değerlendirebileceği konusunda konuşularak hazırlık aşaması tamamlanıyor. Bu süreçte eğitimci rehber konumundadır ve kendi yolunu çizen öğrenciye özveriyle kılavuzluk eder. Unutmayalım ki, eğitimde bilgi, eyleme dönüşmedikçe öğrenme gerçekleşmiş sayılmaz.:)

Online Eğitimde Gitar Öğrenme Süreci Uzar Mı?

Öğrenme süreci kişiden kişiye fark gösteren bir süreçtir. Bu süreçte öğrenme teknikleri, çalışma metotları ve Gitar üzerine ayrılan vakit ve bu vaktin ne kadar verimli geçirildiğiyle alakalı olarak Online olsun olmasın farklılıklar olacaktır. Ancak bu farklılık kişinin eğitimi online ya da fiziki olarak almasıyla ilişkili değildir. Güzel şeyler hemen olmuyor, emek ve sabır gerektiriyor… Gitar öğrenmenin hayatınıza katacağı ritmi ve güzelliği düşünecek olursak Gitar öğrenmenin de 1 günde ya da 1 haftada gerçekleşmeyeceğini görmek zor değil. Bu süreç verilen emekle eşdeğer şekilde belki üç ayda belki 5 ayda belki 5 yılda sonuç alınabilecek bir süreyi ifade eder. Yani siz yeterli olduğunuzu düşünene kadar bu süreç devam eder.

Gitar Çalmak Yetenek İşi midir?

Yetenek nedir? Tek başına yeterli midir? Bu soruları göz önüne alarak düşünecek olur isek, yeteneğin, çabanın taçlandırılmış hali olduğunu görürüz. Tek başına yetenek sizi istediğiniz yere taşımaz ancak yatkınlıkla harmanlanmış çaba ve sabır sizi hayalinize ulaştırabilir. Böylece emeğinizin karşılığını bir ömür mutluluk olarak alırsınız. Ve tabi etrafınızdaki insanlar da mutluluğunuzun ışığıyla ve ilhamınızla aydınlanabilir. İşte o zaman bu sizi yetenekli ve nitelikli kılar.